Aks Klima, yılların verdiği deneyim ve uzmanlık ile size en uygun chiller cihazını hızlı ve hesaplı olarak üretip hizmetinize sunacaktır. Firmamız her zaman müşterileri için en iyi ve en doğru ürünü hedeflemektedir. Sorunlarınızın çözümü için her zaman hizmetinizdeyiz. Lütfen bize danışmadan Chiller satın alma kararı vermeyin.

Aks Cooling Hava Kurutucular
Aks Cooling Halı Kurutma
Aks Cooling Pano Klimaları

Chiller Cihazları

Chiller Tanımı ve Türleri

Chiller endüstriyel alanlarda ve konutlarda kullanılan, ısıtma ve soğutma işlevini yerine getiren dünya standartları oluşmuş bir cihazdır. Chiller, hava soğutmalı ve su soğutmalı olarak iki tip üretilmektedir. Hava soğutmalı chiller, genellikle suyun az bulunduğu yerlerde tercih edilmektedir. Aynı şekilde suyun çok pahalı olduğu yerlerde de hava soğutmalı chiller kullanılmaktadır. Küçük işletmelerde de bu tip cihazlar tercih edilmektedir.

Chiller Kullanım Alanları

Chiller genel olarak okul, hastane, otel, hava alanı, iş merkezleri, alış veriş merkezleri gibi geniş alanlarda kullanılmaktadır. Montajı kolay olan, ısıtma ve soğutma işlemlerini verimli bir şekilde gerçekleştiren bu cihazlar, sadece büyük alanlarda değil küçük tabir edebileceğimiz ev, ofis gibi mekanlarda da kolaylıkla kullanılabilmektedir. Chiller cihazlarının çok tercih edilmesinin bir nedeni de oldukça uzun ömürlü olmalarıdır.

Birçok farklı alanda kullanılan chiller cihazlar, endüstriyel alanda çok sık kullanılmaktadır. Soğuk su ihtiyacı duyulan, plastik üretim tesislerinde bu cihaz yer alır. Enjeksiyon kalıpları için ürünlerin soğutulmasında, sabun ve kozmetik üretim tesislerinde, ayakkabı taban imalatlarında, şeker çikolata üretim hatlarında da chiller sisteme ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu cihazların gıda sektöründe de çok fazla kullanıldığını hatırlatalım. Soğuk hava depolarında, büyük marketlerin sebze meyve ve et depolarında, büyük lokantalarda gıdaların tazeliğini koruması için ihtiyaç duyulan soğutmayı chiller cihazları sağlamaktadır.

Aks Cooling Chiller Üstün Özellikleri

– Isıtma ve Soğutma
– Özel Tasarım
– Sessiz sarsıntısız çalışma
– Yüksek Verim
– MicroProses Kontrol
– Scroll kompresör
– -20C + 45C sıcaklık çalışa aralığı